Dobitnici prve nagrade na natječaju „Najbolja poduzetnička ideja“, Boris Marić, Mario Kordić i Damir Radovanović, posjetili su danas Upravni odjel za gospodarstvo. Tema sastanka bila je vezana uz daljnje aktivnosti oko komercijalizacije višestruke utičnice s mehanizmom za olakšano izbacivanje utikača „Plugsy“.
Boris Marić, ujedno i vlasnik tvrtke Abundantia j.d.o.o. istaknuo je da im za realizaciju ove poslovne ideje, za koju je izrađen prototip, nedostaju partneri koji bi bili spremni investirati u nabavu potrebnu opremu za serijsku proizvodnju. S obzirom da inovatori nemaju potrebna financijska sredstva, kao ni informacije o tome s kim krenuti u pregovore, obratili su se za pomoć Županiji.
Ivana Katavić Milardović, v.d. pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo, istaknula je da Osječko-baranjska županija nastoji biti kvalitetan partner svakom poduzetniku i pružiti mu podršku u realizaciji poduzetničkog poduhvata, bilo u financijskom, savjetodavnom ili edukativnom smislu. Sukladno iskazanim potrebama, Županija će organizirati zajedničke sastanke s inovatorima i predstavnici tvrtki koje se bave proizvodnjom proizvoda od plastike, te moderirati daljnje aktivnosti s ciljem komercijalizacije ove inovacije.
(obz.hr)