Vijesti

Karlovačka županija: U četiri godine za obnovu i razvoj cestovne infrastrukture uloženo 50 milijuna eura

Županijska uprava za ceste Karlovačke županije ostvarila je  snažan investicijski zamah u obnovi i razvoju cestovne infrastrukture. U posljednje četiri godine uloženo je oko 50 milijuna eura u projekte koji nisu samo tehnički zahvati – to su ulaganja u sigurnost, mobilnost i ravnomjeran razvoj svih krajeva županije.

Modernizacija i rekonstrukcija prometnica provodila se u svim općinama i gradovima. Ceste su obnovljene i u najudaljenijim ruralnim područjima, čime je znatno poboljšana dostupnost osnovnih javnih usluga poput škola i domova zdravlja. Posebno se vodilo računa o potrebama lokalnog stanovništva, sigurnosti školskih ruta te povezivanju poljoprivrednih i gospodarskih zona.

Jedan od najsvjetlijih primjera uspješno realiziranih projekata je Molinarijev most. Riječ je o mostu koji nije samo prometni prijelaz, već i simbol povezivanja ljudi, naselja i gospodarskih resursa. Njegova obnova i puštanje u promet označavaju novu etapu sigurnijeg i bržeg prometa u županiji, ali i snažan iskorak u očuvanju infrastrukturne baštine.

Pogled u 2025. godinu donosi još ambicioznije planove. ŽUC će nastaviti ulaganja u održavanje i razvoj cestovne mreže, s naglaskom na sustavnu i ravnomjernu distribuciju sredstava. U fokusu su projekti koji povezuju lokalne zajednice, omogućuju sigurniji prijevoz i stvaraju preduvjete za demografsku obnovu. Povećat će se kapaciteti zimske službe, uz dodatna ulaganja u opremu i posipni materijal kako bi sve prometnice bile prohodne i u najtežim vremenskim uvjetima.

Suradnja s Vladom RH, Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture, lokalnim samoupravama i samim građanima ostaje temelj daljnjeg napretka. Uz zajednički trud, Karlovačka županija i ŽUC nastavljaju razvijati prometnu mrežu koja ne poznaje zaboravljene krajeve.

Ceste nisu samo prometnice – one su krvotok razvoja županije Županijska uprava za ceste nastavlja ulagati u funkcionalnu, modernu i sigurnu prometnu infrastrukturu – jer svaka cesta vodi boljoj budućnosti. (Karlovačka županija)

Moglo bi vas zanimati

Zagrebačka županija: Traži se 230 pomoćnika u nastavi i 1 stručni komunikacijski posrednik,...

Dubrovačko-neretvanska županija: Održana konstituirajuća sjednica, za predsjednika Skupštine izabran Nikola Dobroslavić

Primorsko-goranski župan I. Lukanović u posjetu Općini Fužine: Radit ćemo na kvaliteti života...

Splitsko-dalmatinska županija: U Općini Zmijavci gradi se vrtić za 52 mališana