Župan Vukovarsko –srijemski  Damir Dekanić  i Koordinacijska radna skupina Vukovarsko –srijemske županije  dali su  podršku  Nacionalnoj kampanji  koju je pokrenula udruga Prijatelji životinja pod nazivom „ Za hrvatsku bez psa na lancu“.

– Ljubitelj sam životinja, te ovakve inicijative smatram civilizacijskim iskorakom – poručio je Dekanić i dodao kako stoji na raspolaganju udruzi vezano za buduću suradnju.

Inače, Udruga Prijatelji životinja, koja godinama rade na izmjenama Zakona, jasni su u namjeri da se Zakon o zaštiti životinja mora promijeniti i da se držanje pasa na lancima mora potpuno zabraniti.

– Od 2005. godine borimo se za potpunu zabranu držanja pasa na lancima. Smatramo kako nitko, tko nema uvjete za skrb o psu, ne bi trebao niti imati psa. Držanje pasa na lancima sramotno je i nedopustivo – poručili su iz Udruge. (Vukovarsko-srijemska županija)