Vukovarsko-srijemska županija će od 1.10.2021. godine do 31.12.2021.godine sufinancirati prijevoz vlakom redovitim studentima koji imaju prebivalište u Vukovarsko-srijemskoj županiji od mjesta stanovanja do mjesta studiranja u Republici Hrvatskoj.

Broj vožnji koje sufinancira Vukovarsko-srijemska županija:

  1. Redoviti studenti koji studiraju u Osijeku i Slavonskom Brodu imaju pravo na 2 besplatne povratne karte ili 4 besplatne jednosmjerne karte tijekom kalendarskog mjeseca.
  2. Redoviti studenti koji studiraju u ostalim mjestima (Zagreb, Rijeka, Split i druga mjesta) imaju pravo na 1 besplatnu povratnu kartu ili 2 besplatne  jednosmjerne karte tijekom kalendarskog mjeseca.
  3. Redoviti studenti koji studiraju na području Vukovarsko-srijemske županije imaju pravo na besplatnu mjesečnu kartu.

Uvjeti koje studenti trebaju ispuniti kako bi ostvarili pravo na besplatni prijevoz su:

  1. Status redovitog studenta, upisan na jedno od sveučilišta u Republici Hrvatskoj.
  2. Prebivalište na području Vukovarsko-srijemske županije.
  3. Studenti koji su već koristili sufinanciranje prijevoza od 15.01.2021. godine do 31.07.2021. godine i imaju izrađen profil „Student Vukovarsko-srijemske županije“, trebaju:

–        priložiti dokaz o redovnom studiranju (potvrda fakulteta o upisanoj akademskoj godini 2021. – 2022. u statusu redovitog studenta) te njihov profil vrijedi do 31.12.2021. godine.

  1. Novoupisani studenti za ostvarivanje prava sufinanciranja prijevoza   trebaju:

–        izraditi pametnu karticu HŽ Putničkog prijevoza d.o.o.-a,

–        kupiti potreban profil za studente Vukovarsko-srijemske županije „Student Vukovarsko-srijemske županije“. Profil po cijeni od 50 kn student plaća sam i vrijedi godinu dana od dana stvaranja profila (kupljeni profil bilježi sva studentova sufinancirana putovanja), koji se izrađuje isključivo na kolodvoru Vinkovci uz:

  • predočenje osobne iskaznice (prebivalište na području Vukovarsko-srijemske županije) i
  • dokaza o redovnom studiranju (potvrda fakulteta o upisanoj akademskoj godini 2021. – 2022. u statusu redovitog studenta)
  1. Mjesečne karte kupuju se isključivo na putničkim blagajnama kolodvora Vinkovci, a pojedinačne prijevozne karte na putničkim blagajnama i u vlaku.

Sufinanciranje prijevoza trajat će od 01. listopada 2021. godine do 31. prosinca 2021. godine, odnosno do utroška novčanih sredstava. Ukoliko student bude zlorabio putovanja  izgubiti će ostvareno pravo. (Vukovarsko-srijemska županija)