Povod posjeta portugalske veleposlanice Šibeniku i Šibensko-kninskoj županiji je uvođenje portugalskog jezika u nastavni program Gimnazije Antuna Vrančića u Šibeniku.  Veleposlanica će u nastavku dana posjetiti šibensku Gimnaziju, gdje će učenicima uručiti udžbenike iz portugalskog jezika za koji među njima postoji veliki interes.

„Najbolji način za zbližavanje dviju zemalja je kroz njihovu kulturu i obrazovanje.  Moja intencija, kao ambasadorice,  je upravo na ovaj način raditi na produbljenju odnosa naših dviju zemalja. Također, moram kazati da sam potpuno impresionirana ljepotom, poviješću i gostoljubivošću ove zemlje i hrvatskog naroda“, kazala je Nj.E. Maria Paula Viera Lael Da Silva kojoj je ovo prvi službeni posjet jednoj županiji.

Župan Goran Pauk veleposlanici je predstavio kulturnu i povijesnu baštinu Šibensko-kninske županije, zahvalivši Nj.E. na ukazanoj časti i posjetu. (Šibensko-kninska županija)