Požeško-slavonskoj županiji odobrena su sredstva za EU projekt pomoćnika u nastavi.

Kako smo nedavno pisali, projekt „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i/ili stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza IV“ vrijedna je 2,5 milijuna kuna uz sufinanciranje Županije od 5% prema uvjetima Poziva. Uključeno je 10 osnovnih škola i 4 srednje škole kojima je Županija osnivač i planirano je 56 pomoćnika u nastavi/stručnih komunikacijskih posrednika za školsku godinu 2021./2022.

Inače, Požeško-slavonska županija se je prijavila na Poziv „ Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2021./2022.)“, u koji je uključeno svih 11 osnovnih škola kojima je osnivač te je obuhvaćeno oko 1017 djece koja ispunjavaju uvjete Poziva. Vrijednost projektnog prijedloga je 998,8 tisuća kuna. Projekt se provodi već petu godinu za redom. (FB, L.K.)