Temeljem Javnog poziva za sufinanciranje kapitalnih projekata na pomorskom dobru na području Ličko-senjske županije u 2024.godine, Lučka uprava Novalja je dana 11.travnja 2024.godine potpisala Ugovor o financiranju Projekta izgradnje luke Metajna. Vrijednost Ugovora je 50.000,00 eura.

Ugovor su potpisali Župan Ličko-senjske županije Ernest Petry i Ravnatelj Lučke uprave Novalja Tomislav Kustić.

“Ovim putem želimo zahvaliti Ličko-senjskoj županiji koja svaki put prepozna važnost za ulaganje u kapitalne projekte Lučke uprave Novalja. Projekt izgradnje luke Metajna od velike je važnosti za lokalno stanovništvo jer će se realizacijom ovog projekta dobiti 50 stalnih komunalnih vezova, plus 15 tranzitnih vezova, sveukupno 65 vezova. Ukupna vrijednost ovog projekta je veća od 7.000.000,00 eura” istaknuo je Kustić.

Ličko-senjska županija ovim Ugovorom sufinancira izradu projektne dokumentacije koja je neophodna za daljnju realizaciju projekta. (Ličko-senjska županija)