Na 23. Festivalu žudija bio je i župan Željko Kolar, koji je prije početka Festivala pozdravio sve okupljene čuvare Kristova groba i brojne okupljene posjetitelje. “Ovo je velika čast za Krapinsko-zagorsku županiju. Nakon Svetišta Majke Božje Bistričke 2018. godine, ponovno smo domaćini Festivalu Žudija – u Loboru smo zahvaljujući Viteškom društvu Svetog Križa. Hvala žudijima iz svih krajeva Hrvatske koji su se odazvali pozivu, a posebno Vodicama koje su pokrenule ovu čitavu priču. Svima Vam želim sretan i blagoslovljen Uskrs, a pokretaču Festivala Šimi Strikomanu želim i sretan rođendan”, poručio je župan Kolar.

Vodički festival žudija nastao je  2001. godine, a ove je godine drugi put održan u kontinentalnoj Hrvatskoj. Program je počeo misom, nakon koje je uslijedio mimohod, a potom je osnivač Festivala Šime Strikoman snimio milenijsku fotografiju svih pristiglih žudija. Središnji program Festivala otvorili su domaćini – Viteško društvo Svetog Križa Lobor, nakon kojih je slijedilo 28 drugih skupina. Okupljene su pozdravili i izalasnik predsjednika Hrvatskog sabora i Vlade Zoran Gregurović te načelnica Lobora Ljubica Jembrih. (Krapinsko-zagorska županija)