Vijesti

Karlovačka županija: Proširen i suvremeno opremljen prostor Poliklinike SUVAG u Karlovcu

Karlovac je, uz Zagreb i Osijek, jedan od tri grada u Hrvatskoj koji imaju Polikliniku za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG. Od danas, Poliklinika ima 260 četvornih metara više, jer je preuređen i suvremeno opremljen tavanski prostor, u kojemu će biti senzorna dvorana, logopedska ordinacija i ordinacija za neurofeedback.

Sve to potrebno je sve većem broju djece s poteškoćama u govoru. A da ih u SUVAG-u uspješno otklanjaju, pokazali su na otvorenju mali korisnici koji su izveli niz recitacija i pjesmica.

Županica Martina Furdek Hajdin podsjetila je da karlovački SUVAG od 2020. godine ima i svoju podružnicu u Slunju, u okviru Doma zdravlja Slunj.

Kada govorimo o SUVAG-u, u fokusu su uvijek djeca, no treba reći da stručnjaci iz SUVAG-a pomažu i odraslima, onima koji imaju poteškoće s govorom uslijed moždanog udara ili karcinoma. Ali i na tisuće djece zahvaljujući ovoj ustanovi dobilo je novu priliku za uspjeh, jer zbog ranog otkrivanja i otklanjanja jezičnih teškoća, ta su djeca mogla svladati i čitanje i pisanje i ostvariti bolji uspjeh u školi. To im omogućuje da pod jednakim uvjetima krenu i u školovanje i odrastanje i svijet odraslih“, naglasila je županica Martina Furdek Hajdin.

Vrijednost projekta proširenja Poliklinike SUVAG je oko 625 tisuća eura, što je osigurano iz decentraliziranih sredstava Ministarstva zdravstva, sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, sredstvima Karlovačke županije, Grada Karlovca i vlastitim sredstvima Poliklinike SUVAG.

Ova nadogradnja je nama djelatnicima SUVAG-a, a osobito našim korisnicima od neizmjerne važnosti. Proširili smo se na postojeći tavanski prostor gdje smo dobili senzornu dvoranu, prostor za upravu ustanove, logopedsku ordinaciju i ordinaciju za neurofeedback. A dolje u prostorima gdje je bila dosadašnja uprava moći ćemo imati još jedan logopedski kabinet i kabinu za audiometriju, što nam je vrlo važno s obzirom da smo do sada za tu uslugu korisnike slali u zagrebački SUVAG“, rekla je ravnateljica SUVAG-a, Vesna Pavlačić.

SUVAG će tako sada znatno podići standard svojih usluga za sve veći broj pacijenata kojima su one potrebne, a na dan u SUVAG ih na terapije dolazi oko 130.

Svečanosti otvorenja, uz županicu, prisustvovala je i njezina zamjenica Vesna Hajsan Dolinar te gradonačelnik Karlovca Damir Mandić, a novi nadograđeni prostor blagoslovio je mons. Antun Sente. (Karlovačka županija)

Moglo bi vas zanimati

Splitsko-dalmatinska županija: Predstavljen projekt Safe in Dalmatia – aplikacija o sigurnosti u turističkoj...

Međimurska županija uložila 1,1 milijun eura u kompleks Centar znanja, u pripremi projektna...

Virovitičko-podravska županija: Bespovratnih gotovo 18,8 milijuna eura za novih 680 ha navodnjavanja poljoprivrednih...

Varaždinska županija daje do 1.500 eura potpore za doktorske studije, objavljen natječaj