Protekla 2021. godina pokazala je da Karlovačka županija ima što ponuditi turistima i u novonastalim okolnostima. Kao destinacija aktivnog odmora koja svoje turističke proizvode bazira na prekrasnoj prirodi i mnoštvu sadržaja na otvorenom, sve je više posjećena od stranih ali i domaćih turista. Posebice veseli porast smještajnih kapaciteta u hotelima i kampovima na području cijele županije što je trend koji se nastavlja u kontinuitetu. Protekle godine vratili su nam se inozemni gosti, prvenstveno Nijemci i Nizozemci a bilježimo sve veći dolazak Poljaka i Čeha koji prije nisu rezervirali smještaj u našoj destinaciji u tolikoj mjeri. U zatečenoj situaciji koja je podrazumijevala značajna ograničenja i preventivne mjere zaštite pokazali smo da se možemo i znamo nositi s novonastalim okolnostima te ponuditi turistima sadržaje uz poštivanje svih epidemioloških preporuka što je definitivno doprinijelo percepciji Karlovačke županije kao sigurne destinacije. Velike zahvale idu prvenstveno svim turističkim djelatnicima i iznajmljivačima koji su prepoznali važnost projekta Safe stay in Croatia kojeg smo provodili u suradnji s Ministarstvom turizma i sporta te Hrvatskom turističkom zajednicom što je bilo značajno za sigurnost dolaska turista, kako inozemnih tako i domaćih, čemu u prilog idu navedene brojke.

 Ostvareno je preko 410 tisuća noćenja uz 220.000 dolazaka turista

 Karlovačka županija bilježila je kontinuirani rast i razvoj turizma posljednjih godina do nastupa COVID-19 pandemije protekle godine. No, ove je godine pokazala da turizam definitivno ima budućnost i da ljudi sve više ulažu u turističke sadržaje te prepoznaju značaj Karlovačke županije kao turističke destinacije koja ima sve predispozicije za razvoj cjelogodišnjeg turizma. Snažan oporavak ove godine u odnosu na pandemijsku 2020. godinu će, sigurni smo, vratiti optimizam turističkim djelatnicima i potaknuti sve nas da još više i bolje radimo na razvoju naše destinacije. Poslije Zagreba kao glavnog grada i gospodarskog središta RH, Karlovačka županija ostvarila je najveći turistički promet kontinentalnom dijelu Hrvatske i na tome posebno čestitamo svim djelatnicima u turizmu Karlovačke županije. (Karlovačka županija)