Potpisani su ugovori s ugostiteljskim i turističkim djelatnicima s područja grada Daruvara koji su se javili na Javni poziv za sufinanciranje projekata u turizmu Bjelovarsko-bilogorske županije za 2021. godinu.

Javni je to poziv koji je sadržavao niz mjera s posebnim naglaskom na prilagođavanje ugostiteljskih i turističkih objekata epidemiološkim uvjetima u cilju suzbijanju pandemije koronavirusa.

U sklopu navedenog Javnog poziva odobrena je 21 prijava, odnosno sve koje su udovoljavale uvjetima, za što će se ukupno izdvojiti 1.018.718,04 kune.

Kada je riječ o gradu Daruvaru stigle su tri prijave koje su se odnosile na uređenja terasa i uređenja interijera i eksterijera, za što će Turistička zajednica BBŽ izdvojiti sredstva u iznosu od 160 tisuća kuna.

“Zahvaljujem županu i dožupanu na pomoći jer će nam ova sredstva pomoći za uređenje nove terase”, rekao je Faruk Demiri, vlasnik zdravljaka “Orijent”. (Bjelovarsko-bilogorska županija)