Bjelovarsko-bilogorska županija 16. studenoga objavila je natječaj za dodjelu stipendija redovitim studentima s područja županije u akademskoj 2023./2024. godini. Pravo sudjelovanja na natječaj imaju studenti koji redovno studiraju na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj i pritom su državljani RH. Stipendije će se dodjeljivati u tri kategorije i to: stipendije za darovite studente, stipendije za studente po socijalnom kriteriju i stipendije za studente koji se školuju za deficitarna zanimanja.

Dodijelit će se 30 stipendija, a mjesečno se daje 132,72 eura.

Novost je da će svi zainteresirani po prvi put zahtjev moći podnijeti i digitalno putem platforme Otvorena županija čime Bjelovarsko-bilogorska županija čini važan iskorak u praćenju suvremenih trendova digitalizacije poslovnih procesa. Cilj je građanima – korisnicima omogućiti brže i lakše korištenje usluga županijske uprave bez fizičkog dolaska u prostor uprave. Važno je naglasiti da je sigurnost podataka podnositelja osigurana tako što se autentifikacija obavlja putem NIAS sustava (e-Građani). (Bjelovarsko-bilogorska županija, L.K.)