Kvarner i Istra su i tijekom studenog ostvarile najveći turistički promet, a na kontinentu, nakon Zagreba, Krapinsko-zagorska i Osječko-baranjska županija. U 11 ovogodišnjih mjeseci predvode Istra i Splitsko-dalmatinska županija, a na kontinentu, nakon Grada Zagreba, po broju noćenja predvode Karlovačka i Krapinsko-zagorska županija. Najveći rast dolazaka turista u studenome zabilježila je Šibensko-kninska županija, a noćenja Sisačko-moslavačka županija. Ta je županija ujedno imala i najveći broj dolazaka i noćenja u razdoblju od siječnja do kraja studenoga, a slijedi Virovitičko-podravska županija. Pokazuju to objavljeni podaci sustava eVisitor za studeni. 

Prema podacima sustava eVisitor tijekom studenog 2024. zabilježeno je 247.764 dolazaka stranih turista, 12 posto više u usporedbi sa studenim 2023. te
206.090 dolazaka domaćih turista, čak 30 posto nego lani u isto vrijeme.  Broj noćenja stranih turista u studenom je bio 14 posto veći i iznosio je 720.709  dok su domaći turisti ostvarili 413.742 noćenja, također 30 posto više nego u isto vrijeme lani. U razdoblju siječanj-studeni  broj dolazaka stranih turista iznosio je 18,06 milijuna, 2,8 posto više nego u 11 prošlogodišnjih mjeseci, a domaćih 2,87 milijuna, odnosno 7,9 posto više nego lani u istom razdoblju.  U istom vremenskom razdoblju ostvareno je 94,71 milijuna noćenja stranih turista, nešto više od pola posto više nego u istom razdoblju lani te 13,02 milijuna noćenja domaćih turista, 2 posto više nego lani.

Tijekom studenog, najveći udio u ukupnim noćenjima na nacionalnom nivou ostvarilo je domaće tržište, a potom slijede Slovenija, Austrija i Njemačka.

Kvarner je ostvario najveći broj noćenja u studenome, 196,7 tisuća, Istra 192,8 tisuća, slijedi Zagreb sa 189,4 tisuće noćenja, Splitsko-dalmatinska županija sa 144,9 tisuća, Dubrovačko-neretvanska sa 103,3 tisuće i Zadarska sa 68,6 tisuća ostvarenih noćenja turista tijekom studenog.

Gleda li se samo kontinentalni dio zemlje, nakon Grada Zagreba, najposjećenija turistička destinacija bila je Krapinsko-zagorska županija sa 29,6 tisuća noćenja, Osječko-baranjska sa 26,4 tisuće, Zagrebačka sa 17,6 tisuća, Međimurska sa 16,6 tisuća i Varaždinska sa 16,3 tisuće noćenja. Između je i Ličko-senjska županija koja pripada Jadranskoj Hrvatskoj, no dok nije sezona najveći broj turista dolazi u kontinentalna područja Županije, prije svega Plitvička jezera. Što se tiče dolazaka turista, poredak je sličan, a izuzetak je veći broj dolazaka u Osječko-baranjsku, nego Krapinsko-zagorsku te veći broj dolazaka u Vukovarsko-srijemsku nego li u Međimursku i Varaždinsku te više u  Karlovačku nego u Varaždinsku…

U razdoblju od siječnja do kraja studenog, opet je Istra bila vodeća i po broju noćenja i broju dolazaka, slijedi Splitsko-dalmatinska županija, Kvarner, Zadarska po broju noćenja, a Dubrovačko-neretvanska po broju dolazaka… Među vodećima su sve županije uz obalu. Slijede one na kontinentu, predvođene Gradom Zagrebom, zatim Karlovačkom županijom, Krapinsko-zagorskom, Zagrebačkom, Osječko-baranjskom i Varaždinskom županijom.

Top deset destinacija u studenom bili su Zagreb, Dubrovnik, Split, Opatija, Zadar, Rovinj, Poreč, Rijeka, Šibenik i Pula.

Dubrovnik, Rovinj, Poreč, Split, Umag, Medulin, Vir, Zagreb, Zadar i Mali Lošinj bile su pak top deset destinacije u 11 ovogodišnjih mjeseci.

Najveći rast dolazaka turista u studenome zabilježila je Šibensko-kninska županija, 49 posto, Sisačko-moslavačka županija imala je 44 posto više dolazaka, 34 posto više ih je došlo u Istru i Kvarner, 26 posto više u Brodsko-posavsku županiju te 24 posto više u Ličko-senjsku i Međimursku županiju. Najveći rast broja noćenja u odnosu na studeni 2023. godine ostvaren je  u Sisačko-moslavačkoj županiji, rast od gotovo 64 posto, za 45 posto je više noćenja imala Šibensko-kninska županija, 31 posto više Kvarner, Istra 29 posto više i 22 posto više Brodsko-posavska županija.

U razdoblju od siječnja do kraja studenoga najveći rast broja dolazaka imala je Sisačko-moslavačka županija, za 17 posto, Virovitičko-podravska za 16 posto, Zagrebačka za 15 posto, Brodsko-posavska za 12 i Osječko-baranjska za 10 posto. Sisačko-moslavačka imala je i najveći rast noćenja turista, za 27 posto, Virovitičko-podravska za 19 posto, Zagrebačka za 15 posto, Vukovarsko-srijemska za 9 posto te Krapinsko-zagorska i Požeško-slavonska za 8 posto. (L.K., Foto Dream Division TZ ŠKŽ)