Turistički boom u Virovitičko-podravskoj županiji: Do kraja kolovoza broj noćenja kao u cijeloj 2017.

Od 1. siječnja do 12. kolovoza, na području Virovitičko-podravske županije, putem eVisitora, zabilježeno je ukupno 25.768 noćenja, uz 9.901 dolazak turista. I dok na Jadranu ova brojka, ne predstavlja “euforiju”, u našoj županiji se “nešto događa”. Naime, u cijeloj 2017. godini, bilo je evidentirano 26.700 noćenja, i kako se sada čini, već u prvih osam mjeseci, ova brojka bit će veća nego li za cijelu prošlu godinu…

U postocima, od 1. siječnja, bilježi se povećanje od 43 posto u broju dolazaka, do povećanja od 73 postotnih poena u broju noćenja. Turistički radnici na području Virovitičko-podravske županije trljaju ruke, jer, očito je da turisti, uz Jadran, sve više otkrivaju i kontinentalne ljepote. A tu im Virovitičko-podravska županija može ponudi i ljepote Papuka i Drave, mir Jankovca, pitomu Podravinu, nedirnutu Križnicu i još puno toga… (www.vpz.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)