Sisačko-moslavačka županija: Predstavljena prva AR vizitka u Hrvatskoj te interaktivna strip igra

Župan Ivo Žinić, sa svojim zamjenikom Romanom Rosavcem, je u utorak, 7.srpnja 2018. godine u Novskoj u prostorijama Gradske knjižnice i čitaonice 'Ante Jagar' nazočio predstavljanju prve AR vizitke u Hrvatskoj kao i interaktivne strip igre 'Svi putevi vode u SIMORA-u' u organizaciji Razvojne agencije SI-MO-RA.

Naime, riječ je tehnologiji umjetne stvarnosti koja funkcionira na način da se ”preklapa” preko pravog svijeta korištenjem svojih virtualnih elemenata. Uz pomoć predavača, prvu AR vizitku izradili su polaznici edukacija osnovnih i srednjih škola u sklopu projekta "Sisačko-moslavačka županija središte gaming industrije". Također, polaznici su izradili i interaktivnu strip igru pod nazivom 'Svi putevi vode u SIMORA-u'.

Na stranicama SIMORA-e najavljuju pak da će uskoro objaviti detaljnije informacije o samoj igri, koja će biti dostupna na njihovim stranicama pa će je svi zainteresirani moći i zaigrati. (Sisačko-moslavačka županija)