Primorsko-goranska županija: Počelo javno savjetovanje o rebalansu proračuna

Primorsko-goranska županija otvorila je javno savjetovanje oko rebalansa proračuna za 2018. te projekcija za naredne dvije godine. Savjetovanje će trajati deset dana, do 4. svibnja u 10 ujutro, a iz Županije pozivaju sve predstavnike zainteresirane javnosti da do tada dostave svoje komentare i prijedloge. Po završetku savjetovanja, svi pristigli doprinosi bit će javno objavljeni, a ukoliko netko ne želi da njegov prijedlog bude javno objavljen, iz Županije napominju da to jasno istakne pri dostavi obrasca.

Po predloženom nacrtu izmjena i dopuna proračuna za 2018. godinu, proračunski prihodi povećavaju se za 14,8 milijuna kuna, a rashodi za 54 milijuna, što znači da bi se godina završila sa minusom od 55,8 milijuna umjesto 16,8, koliko je predviđeno Proračunom za 2018. godinu. Detalje predloženih izmjena proračuna možete vidjeti na službenim stranicama Primorsko-goranske županije (župan.hr)