Primorsko-goranska županija: Građanski odgoj od jeseni u svim županijskim osnovnim školama

Sve osnovne škole čiji je osnivač Primorsko-goranska županija od iduće školske godine uvest će u programe za 5.razrede predmet Građanski odgoj i obrazovanje. Najavila je to pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin na sastanku ravnatelja osnovnih škola iz PGŽ održanom u Lovranu.

Naime, kako je pojasnila Stilin plan je bio da se taj kurikulum kojeg je Županiji ustupio Grad Rijeka uvodi postepeno no kako su sve škole iskazale interes uvest će se od jeseni u sve ustanove, a edukacija nastavnika kreće već ovaj tjedan. 

Na sastanku kojem je prisustvovala i zamjenica župana Marina Medarić najavljena su i kapitalna ulaganja, među kojima je i  projekt energetske obnove  osam školskih objekata vrijedan 34 milijuna kuna, u čemu je udio  Županije 12 milijuna kuna, a ostalo su sredstva EU fondova.

 (pgz.hr)