Bjelovarsko-bilogorska županija: Otvoren Klub za zapošljavanje u Daruvaru

Bjelovarski centar za razvoj civilnoga društva provodi EU projekt pod nazivom „Špica rada“. Vrijednost projekta je 978. 000 kuna,a sufinancira ga Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Partner na projektu je i Bjelovarsko-bilogorska županija.

U sklopu projekta“ Špica rada“, 2.kolovoza je u Daruvaru otvoren Klub za zapošljavanje. Predviđeno je i otvaranje Kluba za zapošljavanje u Bjelovaru.  Uz voditelja projekta zaposlit će se  po jedna nezaposlena osoba, na poslovima voditelja kluba za zapošljavanje, na puno radno vrijeme i period od 29 mjeseci.

Daruvarski Klub za zapošljavanje jučer je otvorio župan Damir Bajs koji je tom prilikom rekao:“ Kada govorimo o ovom projektu, on je naslonjen na ukupnost razvoja civilnog društva u našoj županiji. Posebno aktivan je Bjelovarski centar za razvoj civilnog društva. Ovo je jedan od niza projekata, možda najveći do sada. Projekt će se odvijati u dva grada, obuhvatit će niz ljudi i košta gotovo milijun kuna. Ja bih pozvao sve Daruvarčane, ali i sve druge da dođu ovdje u Klub za zapošljavanje, da vide što im se nudi, a smisao ukupnosti projekta je poticanje ljudi da dobiju savjete, ali i prekvalifikaciju kako bi se što lakše mogli zaposliti“, istaknuo je župan Bajs.

Ciljana skupina projekta „Špica rada“ su dugotrajno nezaposlene osobe, kojima će se na ovaj način  ponuditi niz radionica na temu poboljšanja vještina pronalaženja posla. Onima koji žele pokrenuti vlasti posao ponudit će se radionice Razvoja poduzetničkih vještina i izrade poslovnog plana, a onima koji žele prekvalifikaciju nudi se program osposobljavanja za: samostalnog knjigovođu, sastavljača plastične stolarije i njegovateljice, koji će po završetku biti polaznicima upisane u e - radnu knjižicu.

Korisnicima će svakodnevno biti na raspolaganju korištenje računala, interneta i pomoći zaposlenika u uredu kako bi pretraživali portale koji nude posao, mogli napisati i isprintati molbu za posao ili životopis ili se posavjetovati s voditeljem Kluba za zapošljavanje.
Radno vrijeme Kluba za zapošljavanje je svaki radni dan od 7 do 15 sati. (Bjelovarsko-bilogorska županija)